Czym jest pasta kokosowa i jak ją jeść?

Kokos jest wciąż bardzo egzotycznym produktem w polskiej kuchni. Nazywany jest orzechem, ale znacznie różni się od wyglądu i smaku innych przedstawicieli tej grupy. Nie ma natomiast ziaren jadalnych, lecz wodę i słodkie, lekko tłuste wnętrze. Z niego powstaje pyszna pasta kokosowa, znana również jako mus kokosowy.

Do czego wykorzystuje się kokos?

Największe orzechy na świecie wydaje palma kokosowa. W innych językach jego nazwy to “drzewo, które spełnia wszystkie potrzeby życia” i “drzewo o tysiącach zastosowań”. Sam owoc ma bardzo dużą liczbę zastosowań. Grube, włókniste skorupy pozwalają na tworzenie bardzo kreatywnego i ekologicznego rękodzieła, takiego jak donice i lampy. Wewnętrzne ściany pokryte są grubą warstwą miąższu. W samym centrum jest orzeźwiająca woda kokosowa, czyli płynne bielmo.

Co wart wiedzieć o paście kokosowej?

Pasta kokosowa nie jest tak powszechnie znana, jak chipsy, woda, olej czy mleko kokosowe. Istnieją jednak różne inne zastosowania i można przygotować inne produkty kokosowe. W przeciwieństwie do samego kokosa, pasta kokosowa jest tania, wydajna i szeroko dostępna. Ponadto, nie zawiera ona sztucznych substancji, zwykle spotykanych np. mleku kokosowym. Nie zawiera ona też barwników ani konserwantów. Składa się tylko ze zmielonego bielma. W warunkach zimniejszych przybiera formę stałą, ale w trakcie obróbki cieplnej uzyskuje delikatną, kremową konsystencję. Jej smak jest kwintesencją tropikalnej, subtelnej słodyczy kokosa.

Jakie wartości odżywcze ma pasta kokosowa?

Miąższ kokosowy jest źródłem błonnika, który powoduje sytość i ułatwia wypróżnianie się. Pasta kokosowa dostarcza również niektórych z najważniejszych minerałów, takich jak:

  • potas,
  • magnez,
  • żelazo.

Zawiera witaminę D (szczególnie ważną na przeziębienie) i K, która wspomaga funkcjonowanie mózgu i poprawia koncentrację. Każdy, kto kocha smak pasty kokosowej, może cieszyć się nią przez cały rok bez skruchy.

Do czego używać pasty kokosowej?

Pasta kokosowa (https://www.bee.pl/amaizin-pasta-kokosowa-200-g-bio_p17823.html) oferuje niemal nieograniczone możliwości kulinarne. Podkreśla smak potraw słodkich i pikantnych. Można z niej zrobić domowej roboty pudding ryżowy, dodać do kaszy śniadaniowej lub lodów. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować z niej domowe mleko kokosowe. Aby je zdobyć, należy wymieszać pastę kokosową z wodą w odpowiednich proporcjach. Trzeba przechowywać pastę kokosową w temperaturze pokojowej i spożyć w ciągu kilku miesięcy, aby się nie zepsuła.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com